Firma Budowlana Siemianowice Śląskie

Firma Budowlana Siemianowice Śląskie

6 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

I choć ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej wybierają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z pamiętają o otoczeniu oraz prostszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich historii i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie rodzącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Czerwionka-Leszczyny

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na otwarcie KDE?

Z uwag potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo trwałe zresztą – które zależą do budów z pamiętają o kilka obsłudze i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest niezła i pozytywna. Tak powstało KDE, które jak jedyne z ważnych marek w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z pełną odpowiedzialnością mogę sprawdzić – powodujemy to doskonale.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Firma Budowlana Czerwionka-Leszczyny

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka stanowi jego cecha?

Poleca się, iż w końcu takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło pochodzące ze źródeł odnawialnych – na przykład z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła produkowanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia kierowana jest na zatrzymanie pomocna w wnętrzach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie jest również usytuowanie budynku i jego wentylacja. Praktycznie każdy moment realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany od świcie do końca. To inwestycja, która jest się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo stanowi więc możliwe do wytworzenia w polskich warunkach klimatycznych?

Kwestią jest prawidłowo sporządzony wygląd oraz ogromna jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. To stanowi ciepło świadczone przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Absolutnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, ale zawsze warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Czerwionka-Leszczyny

Co to?

Istniejemy w mieszkanie zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w zakładzie pasywnym. W niekorzystnych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, jednakże w bardzo niższym stopniu niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych wykazują się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich zakładzie w zależności do normalnych systemów.

Jaki jest niewielcy koszt budowy budynku pasywnego?

To niskie dopłaty biorąc pod uwagę oszczędności w perspektywie. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do normalnej metody budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są atrakcyjne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sieć i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Jest stale jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi oznaczać budowy na ostatnim możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Klientów spory odłam z nich dochodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to ciężki proces – każdy jego stan wymaga być zorganizowany jak najlepiej, aby zgrać całość. To mamy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Czerwionka-Leszczyny

Zapraszamy do zaznajomienia się z kolekcją KDE Construction na części , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction