Poczta kurier Wodzisław Śląski  zamów online

Poczta kurier Wodzisław Śląski zamów online

9 października, 2019 Wyłącz przez Mikołaj Online

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Lędziny jest naprawdę łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Lędziny

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o małych gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas a także nasze nerwy, ponieważ stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Lędziny zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas doręczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić formalności. Poza tym mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu pakunków na pewno dostrzeżemy również korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu a także mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza kiedyprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie mniejsza niż płatność za każdą z nich z osobna. Jeśli musimy wysyłać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli produkt który musimy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Ekonomicznym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania tradycyjnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania palety.

Warto pamiętać, że kalkulując wymiary pakunku oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Lędziny stara się żeby wszystkie przesyłki były traktowane z troską, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się obracać albo być przygnieciona przez pozostałe opakowania.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Lędziny odbierając pakunek musi również ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Lędziny .

Zobacz również poczta Kurier