Rozliczenie PIT 2019 online

Rozliczenie PIT 2019 online

18 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

Rozliczenie PIT 37 online to bardzo prosty, szybki i skuteczny sposób złożenia i rozliczenia zeznania rocznego podatnika. Dostępny dla każdego intuicyjny i prosty program, poprowadzi podatnika przez każdy etap przygotowania, łączenie z ostatecznym przygotowaniem wniosku do wysłania do urzędu skarbowego.

Rozliczenie PIT 2019 online

 

PIT 37 online to prosty sposób na oszczędność czasu i miejsca. W programie jest możliwość wybrania sposobu rozliczenia, w zależności od preferencji podatnika i jego ogólnej wiedzy na temat rozliczeń podatkowych. Istnieje możliwość przygotowania rozliczenia krok po kroku, czyli według najprostszej metody. Wybór rozliczenia krok po kroku intuicyjnie prowadzi podatnika, począwszy od wyboru formularza, na którym będzie się rozliczał, po kolejne pola, w których należy umieszczać odpowiednie dane. Kolejnym sposobem dla bardziej doświadczonych jest wybór gotowego formularza. Potrzebna jest jednak w tym przypadku odpowiednia wiedza, przynajmniej na temat odpowiedniego przygotowania i uzupełniania odpowiednich pól w formularzu. Istnieje również możliwość przygotowania i zaciągnięcia gotowego rozliczenia ze strony rządowej gov.pl, co jest dużym ułatwieniem również dla osób, które nie chcą rozliczać się samodzielnie.

Kreator rozliczeń w programie PIT 37 przygotuje i wyśle za podatnika rozliczenie podatkowe. W programie można łatwo przygotować każdy rodzaj formularza włącznie z załącznikami, np. PIT/O, PIT/D, PIT/2K. Do wyboru jest również 40 innych dostępnych form rozliczeń podatkowych, z których najpopularniejsze to:  PIT-37, PIT-36/36S, PIT-28, PIT-38 czy PIT 39. Ważne, że podatnik nie musi znać prawidłowej deklaracji, na której powinien się rozliczać, program wybierze ją za niego.

Sam program pozwala również na wybór opcji rozliczenia: dla osób samotnych, samotnie wychowujących dzieci, małżonków czy rozliczenia z małżonkiem zmarłym. Po wyborze opcji rozliczenia, kreator przygotowuje wstępny formularz, na którym powinny się znaleźć dane podatnika. Dane można zaczytać z wcześniej utworzonych kont, bądź też dodać nową osobę. Kolejnym elementem jest wprowadzenie danych podatkowych, które podatnik otrzymał od instytucji, organu bądź przedsiębiorstwa, które w ciągu roku podatkowego opłacało i odprowadzało podatek do właściwego urzędu skarbowego. Wśród wprowadzanych danych, najważniejsze są: przychód podatnika, koszty uzyskania przychodu, podatek odprowadzony, składki na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Oczywiście wszystkie te dane można zaczytać też z wcześniej wspomnianej strony rządowej gov.pl.

Wprowadzenie poprawnie danych oznacza wstępne przygotowanie zeznania rocznego. Dzięki możliwości odliczeniom podatkowym, na podstawie przygotowanego załącznika do zeznania rocznego, podatnik ma możliwość odliczenia od dochodu bądź od podatku pewnych kwot. Najpopularniejszą formą odliczeń podatkowych jest ulga prorodzinna, która daje możliwość uzyskania zwrotu od podatku, w zależności od liczby dzieci. Na jedno dziecko odliczenie wynosi 1112,04 zł. Prawo do ulgi podatkowej możliwe jest tylko w przypadku jakiegokolwiek dochodu i potwierdzenia podatku za dany rok podatkowy. Prawidłowo przygotowana deklaracja jest gotowa do zatwierdzenia. Zatwierdzenie równoznaczne jest z wysłaniem deklaracji do urzędu skarbowego. W przypadku zwrotu podatku, możliwe jest wskazanie, w jaki sposób zwrot na dotrzeć do podatnika. Deklarację w programie PIT 37 można korygować, błędne dane poprawić i wysłać korektę deklaracji w czasie możliwym przez ustawowo określone ramy czasowe.

Bardzo ważne w programach rozliczeniowych jest bezpieczeństwo danych. Program do rozliczenia PIT-37 daje możliwość zapisywania, przechowywania i edytowania danych podatkowych. Podatnik zatem ma wgląd w swoje dane podatkowe, które zapisywane są w jego chmurze. PIT 2019 rekomendowany jest zarówno przez samych podatników, jak również przez wyspecjalizowane firmy rozliczeniowe czy księgowe, które wskazują zarówno na jego prosty i intuicyjny interfejs oraz bezpieczeństwo dla każdego użytkownika.